78154

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


R. Polášek (85.71.180.241) --- 25. 7. 2017
Re: krĂĽlovna

"Výnos od včelstev velmi ovlivňuje způsob chovu. "
------------------------------------
To je bez diskuze. Nad tím není co řešit
----------------------------------------------
"Tady jde ale o jinou věc a tou jsou přesuny včelstev po EU. To tu ješt ve velkém neprobíhá a včelaři jsou v tomto velmi konzervativní"
--------------------------
To podle mně není konzervativismus včelařů, ale to, že jakmile nějaký včelařský evropský velkoprovoz začne rozsáhlé kočování v rámco celé EU provozovat, půjdou stacionárné velkovčelařské chovy ekonomicky do háje.
Například takový velkovčelař by mohl včely přezimovat někde v Řecku, kde by v podstatě neměl náklady na cukr, protože tam leccos kvete i v zimě. Potom by mohl jet třeba na "vlně řepky. Někdy na začátku dubna kvete řepka na Balkánu, o 15 dní později někde v ma´darsku, na začátku května někde v ČR a mohl by skončit v druhé polovině května někde na pobřeží Baltu v Litvě nebo Estonsku. Měl by tak tři sklizně z řepky, zatímco stacionární včelař jen jednu. Případně by si mohl někde k Dunaji odskočit na snůšku na med z akátu.
Podobnou "vlnu", jen o 14 dnů - měsíc později by mohl realizovat třeba z javorů klenů a o dalších 14 dnů. měsíc později z velkolistých a později z malolistých lip.
Na začátku podletí v červenci by třeba končil medovicovou lesní snůškou v pobaltských zemích nebo třeba v Polsku v Bělověžském pralese atd.....
A potom, jak by se ochlazovalo, by zase jel za lesním medovicovým medem opačným směrem na jih . Z Polska do lesů v Tatrách, potom někde v Maďarsku ,Chorvatsku, až by zase někdy v listopadu skončil se snůškovým obdobím někde v lesích v severním Řecku.
Takový kočovný velkovčelař by pak teoreticky mohl mít od dubna po říjen každý měsíc 1 - 2 snůšky, to je několikrát víc medu než stacionární včelař.
A právě proto podle mne takové kočování současní komerční včelaři blokují, protože jinak by zkrachovali.

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 70836


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu